KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13891043

nr 1389 1043

Ernst Henseler

(1852-1940), Tyskland

Oljemålning, Bondkvinna. Signerad, daterad 1886. Olja på pannå, 26x21 cm, yttermått inklusive ram, : 38x34 cm

Ernst Henseler, tysk bildkonstnär född 1852, död 1940.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.600 kr

måndag 5 april 2021
kl 20:12:51

4/4 08:41:08 1      2.400 kr
5/4 20:06:55 2      Vinnande bud

Ernst Henseler

Läs mer om Ernst Henseler